Blog

Ostatnie artykuły
Plaża z psem – w jaki sposób zorganizować odpoczynek? Mini poradnik.

Plaża z psem – w jaki sposób zorganizować odpoczynek? Mini poradnik.

Plaża z psem – co zrobić zanim tam dotrzemy?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, potwierdzi to każdy kto ma u swojego boku uroczego pupila. Czworonogi bardzo przywiązują się do kochających właścicieli, a każda rozłąka jest dla nich niezrozumiała i łączy się z przeżywaniem trudnych, negatywnych emocji. Na szczęście wakacje z psem są możliwe, mogą być przyjemne nie tylko dla właścicieli, ale także dla ich przyjaciół na czterech łapach. Jest wiele miejsc, w których można swobodnie wypocząć z psem u boku. Przykładem są niektóre plaże.

Przed wyjściem na plażę, warto upewnić się, czy jej regulamin pozwala na wprowadzenie psa. Warto zapoznać się ze wszystkimi wytycznymi, które są w nim zawarte, aby nie spotkać się z nieprzyjemną sytuacją. Gdy miejsce jest już wybrane, można rozpocząć przygotowania.

Jednym z etapów przygotowań jest pakowanie, które jest niezwykle ważne. Na odpoczynek z psem zabierz miskę i czystą wodę, ekwipunek do sprzątania odchodów, ulubione zabawki pupila i smakołyki. Warto mieć również smycz, kaganiec, posłanie. Ten ostatni element nie tylko sprawi, że pies wygodnie odpocznie, ale także zapewni poczucie bezpieczeństwa. Pamiętaj, że niektóre psy mogą czuć się nieswojo w obcym miejscu, a ulubiony koc czy poduszka sprawią, że poczują się nieco lepiej.

W drodze na plaże i odpoczywając z psiakiem…

Gdy już wszystko przygotowane i sprawdzone, czas wyruszyć po nową przygodę. Jeśli na plażę wybieracie się autem, trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Mały pies może podróżować w transporterze, który trzeba przypiąć pasami bezpieczeństwa. Dla komfortu i wygody, do środka warto położyć na przykład koc. Dla średnich i dużych psów odpowiednie będą szelki transportowe, które także należy przypiąć do pasów bezpieczeństwa. Przed podróżą warto nakarmić psa i pozwolić załatwić potrzeby fizjologiczne. Jeśli natomiast urządzacie sobie miły spacer, także warto wziąć ze sobą wcześniej wymienione rzeczy, czyli smakołyki, wodę oraz miskę. Lepiej być dobrze przygotowanym, ponieważ taka wyprawa z pupilem może przebiegać różnie.

Wchodząc na kąpielisko, zapoznaj się z zasadami tam panującymi. Najlepsze miejsce na wspólny odpoczynek to takie, które znajduje się z dala od tego co może zestresować pupila. Mowa tutaj o ludziach, szczególnie o dzieciach oraz o innych zwierzętach. Pies powinien mieć zapewnione dogodne miejsce do relaksu, z odrobiną cienia. Pamiętaj o bezpieczeństwie łapek pupila, zakładając na nie ochraniacze. Możesz również użyć alantanu.

Podczas relaksu na plaży obserwuj swojego psiego przyjaciela i dbaj o jego komfort. Jeśli lubi zabawy w wodzie, warto założyć mu kamizelkę ochronną. Jeśli natomiast nie jest fanem pływania, pod żadnym pozorem nie zmuszaj go do wejścia do wody.

Podsumowanie wskazówek pobytu z psem na plaży

Urlop i plaża z psem mogą być doskonałą przygodą. Trzeba jednak zadbać o komfort i bezpieczeństwo czworonoga. Przed wyruszeniem na plażę, trzeba pamiętać o sprawdzeniu, czy w danym miejscu jest taka możliwość. Jeśli dotarcie w miejsce docelowe wymaga transportu samochodem, zastosuj środki, które zabezpieczą psa. Nie zapomnij o wodzie i przekąskach. Jeśli czeka was dłuższy odpoczynek, warto zabrać również porcję karmy. Podczas odpoczynku na plaży zabezpiecz łapy psa przed gorącym piaskiem, nie zmuszaj go do wejścia do wody. Jeśli lubi pływać, zadbaj o kamizelkę. Ważna jest obserwacja pupila, dzięki czemu będzie mógł bezpiecznie i komfortowo spędzać czas na plaży. Warto wcześniej zaczipować psa. Jeśli pupil nigdy wcześniej nie był w takim miejscu, może czuć się nieco zestresowany i na przykład uciec. W przypadku posiadania czipa szanse na jego odnalezienie są dużo większe. Dzięki zadbaniu o wszystkie powyższe kwestie, urlop z psem będzie naprawdę przyjemny.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *