Blog

Ostatnie artykuły
Pies w górach – co zabrać i gdzie jechać?

Pies w górach – co zabrać i gdzie jechać?

Pies w górach – co zabrać i gdzie jechać?

Każdy zna słynne powiedzenie, które mówi, że to właśnie pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Opieka nad czworonogiem to niełatwe zadanie, pełne różnorodnych wyzwań. Jednym z nich jest to, co zrobić ze zwierzakiem w przypadku wyjazdu opiekuna. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na pozostawienie psa pod opieką zaufanej osoby i samodzielny wyjazd. Warto jednak wybrać inną opcję, czyli wspólną przygodę z ukochanym pupilem. Wyjazd w góry to dobra okazja, aby spędzić trochę czasu razem. Jak się do tego przygotować? Podpowiadamy.

Wyjazd z psem – wspólna przygoda

Warto pamiętać o tym, że psy bardzo przywiązują się do swojego właściciela i tworzą z nim silną więź. Pozostawienie zwierzaka nawet na kilka dni pod opieką kogoś innego, jest dla niego niemałym stresem. Nawet największy miłośnik zwierząt, nie jest w stanie zastąpić psu jego ukochanego właściciela. Warto więc zabrać ze sobą pupila i cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami. Dzięki temu zwierzak nie przeżyje stresu, związanego z rozłąką ze swoim opiekunem. Wspólne podróże mogą być niesamowitą przygodą, zarówno dla zwierzaka jak i jego właściciela. Trzeba oczywiście się do tego odpowiedni przygotować, aby zapewnić psu bezpieczeństwo oraz komfort. Kilka porad na ten temat znajdziesz poniżej.

Zdobywanie gór z pupilem

Wyjazd w góry to doskonały sposób na relaks, poznawanie nowych ciekawych miejsc i odpoczynek. Pies także może czuć się w takim miejscu dobrze, jeśli właściciel zadba o odpowiednie przygotowanie do wyjazdu. W walizce pupila muszą znaleźć się wygodne i dobrze dopasowane szelki oraz wytrzymała i niezbyt długa smycz. Przyda się także saszetka na smakołyki, które zawsze warto mieć przy sobie podczas wędrówek i podróży z psem. Z racji tego, że pogoda w górach potrafi zaskoczyć, należy zabrać ze sobą ubranko dla psa, które zapewni komfort termiczny. Nie można zapomnieć o misce na wodę dla zwierzaka, gdyż górskie wędrówki potrafią zmęczyć i wywołać pragnienie. Przed wyjazdem trzeba zadbać o odpowiednie miejsce noclegowe, czyli takie, które jest przyjazne zwierzakom. Dokonując rezerwacji warto upewnić się, że nocleg z psem jest możliwy.

Zapewnienie psu bezpieczeństwa i komfortu podczas podróży jest bardzo ważne. Jeśli jedziecie autem, należy zapewnić zwierzakowi odpowiednią klatkę lub pasy bezpieczeństwa. Warto mieć ze sobą ulubione przekąski oraz wodę, aby pies mógł skorzystać z nich w razie potrzeby. Nie można zapominać o regularnych postojach na załatwienie potrzeb i rozprostowanie łapek.

Wędrówki górskie razem z pupilem to prawdziwa przyjemność. Nie można jednak zapominać o tym, że w takich miejscach spotkanie dzikiej zwierzyny zdarza się dosyć często. Nawet najbardziej spokojny pies może w takiej sytuacji poczuć instynkt i ruszyć w stronę napotkanego zwierzęcia. Dlatego ważne jest to, aby smycz psa nie była zbyt długa, a właściciel trzymał pupila blisko siebie i kontrolował sytuację. Bezpieczeństwo w górach jest bardzo istotną kwestią, o którą trzeba odpowiednio zadbać.

Gdzie jechać z psem w góry?

Polskie góry są bardzo urokliwe, nie trzeba wyjeżdżać za granicę aby zdobywać górskie szlaki razem ze swoim pupilem. Oto kilka miejsc, które są przyjazne psom:

  • Park Narodowy Gór Stołowych – urokliwe miejsce, w którym można podziwiać różnorodne skały. Znajduje się on na terenie Gór Stołowych.
  • Karkonoski Park Narodowy – znajduje się w województwie Dolnośląskim. Ten park to ponad 100 szlaków, na pewno znajdziecie ten, który będzie idealny na wspólne wędrówki.
  • Ojcowski Park Narodowy – znajduje się na terenie województwa Małopolskiego. Jego cechą charakterystyczną jest duża ilość imponujących jaskiń. Maczuga Herkulesa czy Rękawice to bardzo znane obiekty, które warto zobaczyć w Ojcowskim Parku Narodowym.
  • Magurski Park Narodowy – znajduje się w województwie Podkarpackim. Jeśli leśne powietrze i widoki to coś, co lubisz Ty i Twój pies, ten park będzie najlepszą dla Was opcją.

Podsumowanie

Wspólne wycieczki z psem to dobra okazja na przeżycie wspólnej, niesamowitej i niezapomnianej przygody. Warto zabierać pupila na wspólne wyjazdy, aby nie musiał odczuwać stresu związanego z rozłąką z ukochanym właścicielem. Do takiej wyprawy warto się odpowiednio przygotować, aby zapewnić zwierzakowi komfort oraz bezpieczeństwo. W torbie podróżnej muszą znaleźć się wygodne szelki, smycz odpowiedniej długości, saszetka na smakołyki i miska na wodę. Przed wyjazdem trzeba poszukać miejsca noclegowego, które jest przyjazne zwierzakom. Podczas podróży autem konieczne jest użycie specjalnych pasów dla psów albo odpowiedniej klatki. Nie można zapomnieć również o karmieniu psa i zapewnieniu dostępu do czystej wody. Podróż autem może być dla zwierzaka przyjemnością, ale może również męczyć. Należy więc pamiętać o regularnych postojach, w czasie których pies będzie mógł załatwić swoje potrzeby i przejść się na krótki spacer. Podczas górskich wycieczek pamiętaj, że są to nowe warunki dla psa. Dzika zwierzyna może spowodować, że pupil poczuje naturalne instynkty. Na szlakach trzymaj go więc blisko siebie i zadbaj o jego bezpieczeństwo oraz komfort.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.