Blog

Ostatnie artykuły
Pies na plaży? Sprawdź, gdzie możesz spędzić urlop ze swoim czworonogiem

Pies na plaży? Sprawdź, gdzie możesz spędzić urlop ze swoim czworonogiem

Pies na plaży – spędzaj czas z pupilem w najlepszych warunkach

Wakacje i urlop z psem może być wspaniałą przygodą i okazją do aktywnego spędzenia czasu. Taki wspólnie przeżyty pobyt sprzyja również zacieśnieniu więzi między czworonogiem, a jego właścicielem. Co zrobić, gdy na wyjazd wypoczynkowy wybierasz się nad morze i planujesz zabrać ze sobą psiego przyjaciela? Czy możesz w jego towarzystwie wejść na plażę? Jakie są zasady korzystania z plaży, gdy jej użytkownikiem jest pies? Przeczytaj poniższy artykuł i upewnij się jak prawidłowo zachować się podczas letniego wypoczynku nad morzem.

Wypoczynek z psem na plaży

Wyjazd nad morze z psem jest świetnym pomysłem. Szczególnie cenny jest dla czworonogów, które większość czasu spędzają w miejskim mieszkaniu. Taki urlop staje się zatem wspaniałą okazją do zużycia nagromadzonej energii, zabaw w wodzie i szaleńczych biegów po piasku. To prawdziwa kuracja antystresowa. Pobyt z psem w nadmorskich okolicach sprzyja również aktywności jego właścicieli, co dodatkowo wzbogaca wyjazd o zastrzyk endorfin.
Przed udaniem się na plażę ze swoim pupilem należy sprawdzić, czy dane miejsce jest przyjazne psom. Istnieją jednak pewne reguły, które dla większości plaż są uniwersalne. Właśnie dlatego należy pamiętać, że plaże publiczne dostępne są bez ograniczeń dla czworonogów w okresie od września (niekiedy od października) do marca. Jest to czas poza sezonem letnim, kiedy turystów i plażowiczów jest stosunkowo mało, dlatego też zwierzęta nie powodują dodatkowego zatłoczenia i zamieszania. Uniwersalną zasadą jest również to, że w każdym wypadku podczas pobytu z psem na plaży należy zadbać o bezpieczeństwo jego i osób przebywających w tym miejscu. W związku z tym trzeba koniecznie sprzątać po swoim pupilu odchody, a także nałożyć mu kaganiec, jeżeli należy do rasy zakwalifikowanej jako agresywna.

Zasady na plaży dla właścicieli z psem

Niestosowanie się do zasad i regulaminu obowiązującego na plaży wiąże się z finansowymi konsekwencjami. Mandat za bezprawne wejście z psem na plażę może skończyć się karą, która wynosi nawet 500 złotych. W związku z tym trzeba wiedzieć, że plaże, które oznaczone są jako kąpieliska i mają punkty, w których znajdują się budki z ratownikami wodnymi, nie są przyjazne psom i panuje zakaz wejścia z nimi do tego miejsca. Są to tak zwane plaże strzeżone, których właściciele czworonogów powinni unikać. Dodatkowo należy przy wejściu na plażę zwracać baczną uwagę na tabliczki, które informują o obowiązujących zasadach. Na nich można odczytać szczegółowe zalecenia. Śmiało, można wybrać się na plażę, gdy znajdziesz tabliczkę z napisem: plaża przyjazna zwierzętom, dozwolony wstęp z psami, czy strefa spacerów ze zwierzętami. Wszelkie informacje powinny być przeczytane dokładnie, ponieważ niekiedy wyznaczone są dokładne godziny, w których przebywanie z czworonogiem na plaży jest dozwolone. Dotyczy to zazwyczaj plaż prywatnych, których właściciele jasno określają swoje wymagania.
Wiele plaż jest przyjaznych dla właścicieli z psami. Jeżeli jednak masz wątpliwości, czy w miejscu, które wybrałeś na pobyt, będziesz mógł swobodnie spacerować ze swoim czworonogiem, możesz te informacje sprawdzić w Internecie lub w regulaminie miasta, do którego się udajesz.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.