Domki ,apartamenty i pokoje Jaworina

Bóbrka 101 38-623 Uherce Mineralne

olina położona jest na obrzeżach Jezior Myczkowieckiego i Solińskiego w Bieszczadach. Z uwagi na walory przyrodnicze gmina Solina należy do najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w kraju.

Jezioro Solińskie powstało w wyniku spiętrzenia się dwóch rzek Solinki i Sanu, co spowodowało zalanie wioski. W 1968 r. wybudowano zaporę, która jest najwyższa w Polsce a zbiornik wodny ma największą pojemność. W najgłębszym miejscu ma 60m. Jezioro jest jednym z najatrakcyjniejszych rejonów wypoczynkowo-turystycznych, położone z dala od miast stanowi idealne miejsce do wypoczynku. Duże zalesienie oraz malownicze otoczenie przyciągają miłośników wypoczynku, a także amatorów rekreacji.

Zapora solińska jest jedną z największych atrakcji turystycznych całych Bieszczadów. Można ją zaporę, popłynąć statkiem, odwiedzić Polańczyk oraz wyspę Energetyk. Rozlewające się szeroko jezioro, lesistość terenu o bogatej florze i faunie, gęsta sieć rzek i potoków górskich a także widokowe wzniesienia i grzbiety górskie z rozległymi panoramami na okolice bieszczadzkich jezior nadają tej gminie wyjątkowego uroku.

UWAGA !!!

Obiekt Jaworina oferuje możliwość płatności Bonem Turystycznym. Szczegóły po kontakcie telefonicznym.

Lokalizacja

Dodaj recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Obsługa
Cena
Lokalizacja
Czystość